Fabriano Acquarello výstava v Bologni

 

Keď som našla výzvu na zapojenie sa do celosvetovej súťaže pod záštitou Fabriano Acquarello, hneď sa vo mne rozozvučali všetky zvony lásky k akvarelu a zároveň lásky k Taliansku. S malou dušičkou, ale obrovskou nádejou som nahrala obraz na platformu a čakala som na vyhodnotenie.

Spolu bolo na platformu nahratých 1995 obrazov z celého sveta a porota sa rozhodovala, ktoré budú vystavené na tejto celosvetovej oslave akvarelu v Bologni.

 

 

…a vybrali ma…bol to neopísateľný pocit, ktorý som prežívala.

S veľkou hrdosťou a nedočkavosťou som odcestovala do Bologne, aby som uvidela môj obraz vystavený na medzinárodnej výstave Fabriano In Acquarello. Táto úžasná udalosť vniesla do môjho umeleckého života výnimočný zážitok.

Bol to pre mňa nezabudnuteľný okamih, keď som zbadala svoje dielo medzi takými výnimočnými umeleckými prácami z celého sveta. Srdce som mala naplnené hrdosťou a radosťou. Ten pocit, keď som sa prechádzala medzi nádhernými dielami ostatných umelcov, bol neopakovateľný.

Spoluvytvárať atmosféru plnú vášne a oddanosti umeniu bolo skutočne inšpirujúce. Vzdelávacie workshopy, majstrovské ukážky a stretnutia s talentovanými umelcami z celého sveta posilnili nielen moje umelecké zručnosti, ale aj moju vášeň pre akvarel.

Atmosféru výstavy dopĺňali večerné vystúpenia v umeleckej kaviarni, ktorý bol pod vedením Carstena Wielanda „Do you speak watercolor?“ , ktorý vytvoril s ostatnými umelcami nádhernú symbiózu hudby a maľby. Maľovalo sa naozaj do rána. Táto noc bola pre mňa výnimočnou príležitosťou stretnúť sa s ďalšími umelcami, zdieľať nápady a inšpirovať sa navzájom.

Výstava znamenala pre mňa oveľa viac, než som si mohla predstaviť. Bola to cesta zdieľania môjho umeleckého vyjadrenia s celým svetom a spoznanie ďalších umelcov.

Som nesmierne vďačná za túto príležitosť a túto skúsenosť si budem pamätať ako jeden z vrcholov mojej umeleckej kariéry.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tejto úžasnej výstavy, a ktorí mi umožnili podeliť sa o mojou tvorbou s celým svetom. Táto udalosť zostane v mojom srdci navždy a stala sa pre mňa nezabudnuteľným zážitkom, ktorý ma bude inšpirovať a motivovať v mojej umeleckej ceste ďalej.